Vodotesný betón

Vodotesný betón

V dnešnej dobe veľa využívaný druh betónu. Možno ho využiť aj pre výstavbu betónových plotov, ale povedal by som že ide o zbytočnosť, na druhú stranu betónové ploty vyrobené z vodotesného betónu pri povodniach zachránia váš majetok. Chcete si kúpiť bazén, urobiť nádrž na vodu? Iste oceníte ak bude vybetónovaná, ale ako na to aby mi voda betón nezničila?

Veľa ľudí si myslí, že výroba vodotesného betónu je príliš zložitá, omyl ak dodržíte správny postup nie je to nič ťažké. Musíte dbať na to, aby v betóne nebola jediná trhlinka, to väčšinou býva hlavnou závadou. Dobrý vodotesný betón sa nedá vyrobiť len z piesku a cementu, musíme pridať aj drobné kamenivo. Na výrobu vodotesného betónu použite najkvalitnejší betonársky piesok, ktorý obsahuje minimálny počet odplavitelných prachových častíc, ak by ich tam bolo veľa, mohli by sa tvoriť v betóne drobné trhlinky. Mali by ste primiešať do betónu plastifikačnú prísadu.

Pri dosiahnutí vodotesnosti betónu je dobré dbať ohľady na železnú konštrukciu, mala by tvoriť štvorec a betón by sa mal naliať dovnútra betónové konštrukcie.

Comment are closed.